Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Europejski Dzień Języków 2019
2019-10-03

26 września jest Europejskim Dniem Języków (EDJ). Święto to ustanowione zostało w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Co roku miliony ludzi, szkoły, uniwersytety, liczne instytucje i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki, organizują z tej okazji rozmaite wydarzenia.

Również nasza szkoła, stawiając sobie za cel promowanie różnorodności językowej i kulturowej, aktywnie włącza się w obchody EDJ. Dla uczniów organizowane są liczne atrakcje, gry, konkursy oraz warsztaty językowe.

W tym roku uczniowie mieli okazję wziąć udział m.in.: w konkursie językowym Poliglota, konkursie na wiersz promujący naukę języków obcych, konkursie na plakat oraz  interaktywnym quizie kulturoznawczym. Uczniowie wykonywali także flagi państw europejskich, ubierali się w barwy narodowe różnych krajów, rozmawiali na lekcjach o zasadach nauki języków obcych, ozdabiali szkolne korytarze swoimi pracami dotyczącymi EDJ. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków było pamiątkowe zdjęcie.

 

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne wpisy z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 1011350

projektowanie stron www