Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


"Dzień Bezpiecznego Internetu"
2019-02-05

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI 2019 w Naszej Szkole odbył się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Nasza placówka została zgłoszona do miedzy narodowej inicjatywy.

 

Na lekcjach klas: 4, 5, 6, 8 oraz 3Gim - odbyła się krótka pogadanka na temat DBI, zostały również wywieszone informacje związane z tym dniem. Na świetlicy SP zostały przeprowadzone działania, uświadamiające dzieci o bezpieczeństwie w sieci Internet oraz gdzie mogą zgłosić naruszenie - telefon zaufania. Przeprowadzono quiz wiedzy o DBI - rozwiązywanie krzyżówki.

W klasach 1, 2 oraz 3 klasy podstawowej przeprowadzono również pogadankę z wykorzystaniem materiałów dydakycznych, dostępnych na stronie www.dbi.pl.

 

Podziękowania dla nauczycieli klas 1-3, za umożliwienie przeprowadzenia krótkiej pogadanki.

Akcję zorganizował i przeprowadził oraz zdjęcia, info na www Krzysztof Wolski.

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Zobacz inne wpisy z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 968473

projektowanie stron www