Nasi uczniowie na tropie sów w Bieniszewie

2017-04-03

W piątek wieczorem grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. E. Kotkowskiej oraz I. Raweckiej wzięła udział w niezwykłej, organizowanej przez stowarzyszenie „Polskie Ptaki” akcji „Noc sów” w Puszczy Bieniszewskiej. Podczas nocnego spaceru z latarkami wokół Góry Sowiej nie zabrakło różnorodnych wrażeń, zwłaszcza gdy przed zaciekawionym tłumem przelatywały poszukiwane sowy… Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczone nad nim kiełbaski. Udział w tej niecodziennej imprezie możliwy był dzięki życzliwym rodzicom, którzy zapewnili dzieciom i opiekującym się nimi paniom transport, za co serdecznie dziękujemy!

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

2017-03-30

23 marca dwudziestosześcio osobowa grupa dzieci z Przedszkola nr 13 „ Słoneczko” w Koninie odwiedziła naszą szkołę. Wspólnie z uczniami klasy I na zajęciach plastycznych malowały wiosenne kwiaty z masy solnej. Poznały zakamarki naszej szkoły.

Przyroda w przysłowiach

2017-03-28

Wraz z nadejściem wiosny w kalendarzu i w pogodzie, wiosenne tematy pojawiły się także w szkole…. W poniedziałek, 27 marca uczniowie klas czwartych bawili się podczas mini - konkursu „Przyroda w przysłowiach”. Najlepszą znajomością polskich przysłów dotyczących przyrody wykazały się dziewczynki z klasy 4b – Gabrysia Walczak i Ania Wolska, ale wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i gratulacje!

Jesteśmy pierwsi!

2017-03-27

Kolejny sukces naszej świetlicy! 24 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się ostatni etap tegorocznego Turnieju Świetlic - konkurs Małe Formy Teatralne. Nasi mali aktorzy: Wiktoria Kopiecka, Olga Szczap, Jagoda Szaniecka, Maria Broniewska, Lena Nawrocka, Natalia Cieślaka, Weronika Jagodzińska, Igor Kluga i Adam Markiewicz zaprezentowali bajkę według opowiadania Flory Bresciani Nicassio pt. "Dziwna choroba". Przedstawienie tak spodobało się jury, że dzieci zajęły pierwsze miejsce w konkursie! Gratulujemy naszym artystom!