Przyroda w przysłowiach

2017-03-28

Wraz z nadejściem wiosny w kalendarzu i w pogodzie, wiosenne tematy pojawiły się także w szkole…. W poniedziałek, 27 marca uczniowie klas czwartych bawili się podczas mini - konkursu „Przyroda w przysłowiach”. Najlepszą znajomością polskich przysłów dotyczących przyrody wykazały się dziewczynki z klasy 4b – Gabrysia Walczak i Ania Wolska, ale wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i gratulacje!

Jesteśmy pierwsi!

2017-03-27

Kolejny sukces naszej świetlicy! 24 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się ostatni etap tegorocznego Turnieju Świetlic - konkurs Małe Formy Teatralne. Nasi mali aktorzy: Wiktoria Kopiecka, Olga Szczap, Jagoda Szaniecka, Maria Broniewska, Lena Nawrocka, Natalia Cieślaka, Weronika Jagodzińska, Igor Kluga i Adam Markiewicz zaprezentowali bajkę według opowiadania Flory Bresciani Nicassio pt. "Dziwna choroba". Przedstawienie tak spodobało się jury, że dzieci zajęły pierwsze miejsce w konkursie! Gratulujemy naszym artystom!

WITAJ WIOSNO!

2017-03-23

21 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koninie pożegnali Zimę, paląc Marzannę przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Koninie. Następnie z kolorowymi plakatami i wiosennymi kwiatami udali się w kolorowym korowodzie po osiedlu w poszukiwaniu Wiosny. Dzień w szkole zakończyli uczestnicząc w zawodach sportowych. Nagrody dla wszystkich uczniów przygotował Samorząd Uczniowski.

ZABAWA WALENTYNKOWA

2017-03-20

14 lutego 2017 r. odbyła się zabawa z okazji Walentynek. Uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum bawili się w rytm dyskotekowej muzyki. Uczestniczyli też w różnych konkursach, w których musieli wykazać się refleksem, sprawnością, szybkością. Konkurs na walentynkowe przebranie wygrały dziewczyny: Julia i Marta. Wszyscy otrzymali słodkie upominki. W szkolnej kawiarence obsługiwali wszystkich przedstawiciele Rady Rodziców: niezawodni P. Lidia i Jarosław Wolscy Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy tańczyli zoombę pod kierunkiem gimnazjalistek Ady i Matyldy.

NIEZWYKŁE SPOTKANIE

2017-03-20

13 marca 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. I. Raweckiej uczestniczyli w VI Szkolnym Kongresie Kultury Słowa w Zespole Szkól Górniczo-Energetycznych w Koninie. Gościem specjalnym był p. Andrzej Seweryn, znany aktor, reżyser i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie, który przygotował specjalną lekcję dla uczniów. Podczas kongresu swój wykład wygłosił kulturoznawca p. Marcin Olejniczak.. Obejrzeliśmy film, w którym przedstawiono wpadki językowe polityków oraz błędy popełniane przez uczniów w wypracowaniach. Wysłuchaliśmy debaty z udziałem zaproszonych gości: p. K. Kubackiej - Seweryn, p. B. Udzik, p. E. Lasockiej, p. A. Moś, p. K. Pacześnej. Wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu z udziałem uczniów tej szkoły i nauczycielki p. Kamili Pacześnej.