Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2017-10-04

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dziś od samego rana w naszej szkole czytały dzieci, czytali dorośli, czytali sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Pierwszaki z wielką uwagą wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku”, a drugoklasiści zawarli znajomość z „Babcią na jabłoni”. Klasa czwarta miała okazję poznać przygody Miziołka i jego rodziny, a klasa trzecia wysłuchać historii Zezi Zezik. Piątoklasiści zmierzyli się w konkursie głośnego czytania, a przy okazji dowiedzieli się „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”… Gazetki na korytarzach szkolnych zachęcały rodziców w sposób szczególny w tym dniu do czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2017-09-29

W dniu 29 września odbył się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie odpytywali dorosłych oraz siebie nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia. Jako pierwszy egzamin zdał dyrektor szkoły Pan Karol Fritz i zdobył ,,Tytuł Eksperta". Chętni, którzy przystąpili do egzaminu, oprócz ,,Tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia", otrzymali słodki upominek. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty promujące znajomość tabliczki mnożenia. Dzieci doskonale się bawiły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w matematycznym święcie.

Konin skacze dla Kasi

2017-09-29

29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie dołączyli do akcji charytatywnej " Konin skacze dla Kasi". Tego dnia o godz: 9.00 na boiskach konińskich szkół uczniowie skakali na skakankach. Cel był szczytny, ponieważ w ten sposób pomogliśmy w nagłośnieniu sytuacji niepełnosprawnej pani Kasi Ziarniewicz, która zbiera pieniądze na operacje w Stanach Zjednoczonych.
Mamy nadzieję, że w ten sposób społeczność Naszej Szkoły przyczyniła się do zrealizowania jej marzenia, jakim jest powrót do zdrowia.

Pieczony Ziemniak w SP 10

2017-09-27

Pieczony Ziemniak w SP 10

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.