Wyjazd na kręgle!

2019-02-09

Dnia 08 lutego br. uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce do kręgielni. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kregle. Początkowe rzuty kulą były niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Półtora godziny gry minęły bardzo szybko. Uczniowie mieli możliwość poznawania aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się także kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Dla uczniów była to bardzo przyjemna forma relaksu.

35 Turniej Świetlic

2019-02-08

8 lutego 2019 roku odbył się

35 Turniej Świetlic. Sp10 Konin

-  tradycyjnie brała udział.

Kolejny Dzień Składanki i Łamigłówki

2019-02-05

Z okazji Dnia Składanki i Łamigłówki uczniowie klasy 6a wzięli udział w niecodziennych zajęciach matematyczno – przyrodniczych, w czasie których zmagali się z różnymi nietypowymi zadaniami. Z liter tworzących ich imiona i nazwiska tworzyli nowe wyrazy związane z biologią i matematyką, analizowali a następnie obliczali ilość komórek powstających w wyniku podziałów zachodzących w określonym czasie, a także – odpowiadając na pytania przyrodnicze i matematyczne i dopasowując do nich odpowiednie elementy graficzne – stworzyli napis, który wywołał szeroki uśmiech na ich buziach – 147 dni do wakacji! Ponadto w czasie długiej przerwy wszyscy chętni rozwiązywali matematyczno – biologiczną krzyżówkę, najpierw jednak musieli znaleźć w szkole pytania do tworzących ją haseł. Zabawa była, gimnastyka mózgu była, zatem kolejny szkolny dzień można uznać za udany.

"Dzień Bezpiecznego Internetu"

2019-02-05

W dniach od 4 do 6 lutego została przeprowadzona miedzynarodowa inicjatywa -

"Dzień Bezpiecznego Internetu" - oficjalnie inicjatywa trwa przez pierwsze dwa tygodnie lutego.

więcej informacji - link "czytaj więcej" poniżej !!!