Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Wizyta ambasadora Gruzji w naszej szkole.

2019-03-11

  7 marca Szkoła Podstawowa nr 10 gościła ambasadora Gruzji i prezydenta miasta Konina Pana Piotra Korytkowskiego. Pan Ilia Darchiasvili wysłuchał "sto lat" po gruzińsku, wyśpiewany przez chór szkolny i zwiedził szkołę.Pan ambasador otrzymał w prezencie zdjęcie szkoły z lat powojennych. Jest to dla całej społeczności Gosławic zaszczyt, że mogliśmy gościć i poznać reprezentanta tego kraju w Polsce.

 


Spotkanie z pisarzem

2019-03-05

  Dnia 26 lutego uczniowie klas I – IV spotkali się z p. Krzysztofem Petkiem – dziennikarzem, reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania dla młodzieży i dorosłych, instruktorem survivalu, adeptem kung-fu i pisarzem. Autor wydał ponad dwadzieścia pięć książek przygodowo – detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały do ich napisania. Lubi umieszczać akcje swoich powieści w autentycznych plenerach i dlatego przemierza dzikie miejsca puszczy amazońskiej, Syberii i Kamczatki. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów. Pokazywał zdjęcia z miejsc, w których umieścił akcję swojej ostatniej powieści zatytułowanej "Amulet pecha". Mówił o wyprawach, które organizuje dla Czytelników i o szkołach przetrwania. Zachęcał do brania w nich udziału, do lektury i poznawania przygód bohaterów swoich książek.


Tłusty Czwartek w SP10 Konin

2019-02-28

 

            Tłusty  Czwartek  w  SP10  Konin

 

 

 

więcej informacji poniżej "czytaj wiecej"


Trzymaj formę - gra terenowa

2019-02-21

    W ramach realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę” siódmoklasiści rozegrali grę terenową. Pogoda była prawdziwie wiosenna, więc główny cel zabawy – ruch na świeżym powietrzu – został zrealizowany, ale nie mniej ważna była po prostu grupowa zabawa. 

Z telefonem, kompasem, kartką i długopisem uczniowie wyruszyli na osiedle w okolicach szkoły i wykonywali zadania według instrukcji przekazywanych im przez nauczycieli. Zadania wymagały sprytu, kreatywności, sprawności fizycznej, ale też sprawdzały wiedzę z zakresu zdrowego żywienia. Były też kalambury i degustacja „zielonego” koktajlu, a wszystko to pod presją czasu, który miał duży wpływ na ostateczny wynik i zwycięstwo jednej z grup.


Zbiórka dla małej Mai

2019-02-09

 

 

   Zbiórka w Intermarche dla małej Mai

 

 

                                                                                                                                                  pełen opis poniżej "czytaj wiecej"


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 1011354

projektowanie stron www