100-lecie urodzin św. Jana Pawła II w naszej szkole

2020-05-29

W tym miesiącu obchodziliśmy setną rocznice urodzin św. Jana Pawła II. Uczniowie młodszych klas włączyli się w te obchody, wykonując prace poświęcone pamięci wielkiego rodaka. Pojawiły się laurki, rysunki oraz ciasta urodzinowe. Dzieci uczące się w naszej szkole, potrafią świętować setne urodzin papieża, jak nikt.

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.