Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Lekcja przyrody w terenie

2017-05-25

    Uczniowie klas czwartych uczestniczyli dzisiaj w lekcji przyrody na terenie Nadleśnictwa Konin. W części odbywającej się w izbie edukacyjnej m.in. słuchali odgłosów zwierząt, obejrzeli z bliska wypreparowane zwierzęta tworzące stałą ekspozycję a także zapoznali się z podstawowymi zasadami gospodarki leśnej prowadzonej przez Nadleśnictwo. Natomiast podczas zajęć w terenie rozpoznawali rośliny, wąchali je, a panie Kotkowska i Kaźmierczak nawet próbowały ;) Prowadzący zajęcia Pan Grzegorz Bąk w tak interesujący sposób opowiadał o lesie, przeplatając zajęcia żartami, zabawami i konkursami, że wizyta w Nadleśnictwie była dla uczniów nie tylko lekcją, ale także fajną przygodą. 


Szkolny Konkurs wiedzy o zdrowiu

2017-05-19

   Do Szkolnego konkursu wiedzy o zdrowiu przystąpili uczniowie klasy V, VI i IIGIM. Test obejmował m.in. zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, zapobieganiem chorobom i wpływem aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Najwyższą i jednakową ilość punktów zdobyli Kacper Kowalczyk, Antek Ligocki i Jakub Wszędybył i w nagrodę otrzymali porcję witamin na drugie śniadanie ;) 


Z wizytą u policjantów

2017-05-18

   Z możliwości odwiedzenia Komendy Miejskiej Policji skorzystali dziś uczniowie klasy 4a i 5. Dzieci dowiedziały się na czym polega codzienna praca funkcjonariuszy, mogły obejrzeć, a nawet dotknąć i założyć elementy wyposażenia, czy broń, zobaczyły też w jaki sposób policyjni technicy odkrywają i zabezpieczają odciski palców. Dużą atrakcją (także dla opiekujących się uczniami pań ;) ) była przejażdżka policyjnym radiowozem, oczywiście z włączonymi sygnałami, która pozwoliła poczuć prawdziwe emocje…


TURNIEJ BRD

2017-05-12

  09 maja 2017 r. zajęliśmy I miejsce w eliminacjach powiatowych OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM dla szkól podstawowych miasta Konina i dostaliśmy się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gnieźnie.  

Drużyna BRD w składzie: P.Michalska, O. Jędrzejak, K. Młodzieniak i F. Szumugalski wykazali się doskonałą znajomością znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego. Zajęli pierwsze miejsce z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz wyników testu z krzyżówek. Bezbłędnie przejechali po miasteczku ruchu drogowego.

Uczniów do Ogólnopolskiego Turnieju BRD przygotowała p. I.Rawecka.


Konkurs z okazji Dnia Ziemi

2017-04-28

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli wczoraj udział w mini-konkursie przyrodniczym zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi. Najlepiej z zagadkami i rebusami poradził sobie uczeń klasy drugiej, Wojtek Kaczor (gratulacje!), ale nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy zabawy.


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 688916

projektowanie stron www