ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

2017-11-21

16 października 2017 r. uczniowie klasy II pod opieka p. G. Leśniak oraz p. I. Raweckiej mieli nietypowe zajęcia edukacji przyrodniczej w parku im. F. Chopina w Koninie. Korzystając z pięknej słonecznej aury spędzili aktywnie czas na placu zabaw.

W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

2017-11-20

16 listopada 2017 r. uczniowie klasy Va pod opieką p. I. Raweckiej zawieźli karmę dla podopiecznych schroniska. Odwiedzili przebywające tam zwierzęta. Bawili się z kotami oraz jako wolontariusze wyprowadzili psy na spacer na osiedlu Niesłusz. Następnie udali się z pupilami do lasu. Na pewno wrócimy tam wielokrotnie!

Mistrz Pięknego Czytania

2017-10-24

Październik, to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świetna okazja, aby po raz kolejny wybrać Mistrza Pięknego Czytania. Do udziału w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną zgłosiło się jedenaścioro uczniów z klas II i III. Zadaniem uczestników było jak najpiękniej przeczytać fragment wybranej książki, a następnie zaprezentować swoje umiejętności, czytając nieznany wcześniej(wcale niełatwy!) tekst. Ocenie podlegała płynność, poprawność i tempo czytania, a także sposób interpretacji tekstu. Uczniowie wspaniale się przygotowali! Po wysłuchaniu wszystkich dzieci komisja w składzie: p. Elżbieta Szczepankiewicz i p. Grażyna Leśniak, ogłosiła:

·        Mistrzem Pięknego CzytaniaSzymona Mioduszewskiego z kl. III

·        Wicemistrzem Pięknego CzytaniaIgora Szczapa z kl. III

·        laureatką III miejscaAnnę Brzoską z kl. III

Zwycięska trójka otrzymała gratulacje, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs zakończył słodki poczęstunek.

Jeszcze raz gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu! Zapraszam w przyszłym rokuJ

Organizator: Grażyna Leśniak