Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Rozgrywki w CS 1.6.

2017-05-30

24.o5.2017 roku w ZS1 Konin, odbyły się rozgrywki w CS 1.6.

W rozgrywkach brali udział uczniowie klas: 4, 5 oraz 6 Szkoły Podstawowej nr.10.   

 


Nasi uczniowie w Zagrodzie Pałuckiej i w Toruniu

2017-05-29

   9 maja uczniowie klas 4 i 5 pojechali na wycieczkę do Gąsawy i Torunia. Podczas zajęć w Zagrodzie Pałuckiej doili krowę, piekli bułeczki, ubijali masło, lepili w glinie, wykonywali bukieciki z własnoręcznie zerwanych kwiatów polnych, jednym słowem „poczuli” prawdziwe wiejskie życie ;) Drugą część dnia spędzili w mieście urodzenia Mikołaja Kopernika – oczywiście odwiedzili dom, w którym spędził pierwsze lata swojego życia , a także słynną Krzywą Wieżę, Zamek Krzyżacki, piękny Staromiejski Rynek, w manufakturze obserwowali wyrób mega-kolorowych cukierków. Do Konina wrócili z mnóstwem pozytywnych wrażeń i pysznymi toruńskimi piernikami. 


Lekcja przyrody w terenie

2017-05-25

    Uczniowie klas czwartych uczestniczyli dzisiaj w lekcji przyrody na terenie Nadleśnictwa Konin. W części odbywającej się w izbie edukacyjnej m.in. słuchali odgłosów zwierząt, obejrzeli z bliska wypreparowane zwierzęta tworzące stałą ekspozycję a także zapoznali się z podstawowymi zasadami gospodarki leśnej prowadzonej przez Nadleśnictwo. Natomiast podczas zajęć w terenie rozpoznawali rośliny, wąchali je, a panie Kotkowska i Kaźmierczak nawet próbowały ;) Prowadzący zajęcia Pan Grzegorz Bąk w tak interesujący sposób opowiadał o lesie, przeplatając zajęcia żartami, zabawami i konkursami, że wizyta w Nadleśnictwie była dla uczniów nie tylko lekcją, ale także fajną przygodą. 


Szkolny Konkurs wiedzy o zdrowiu

2017-05-19

   Do Szkolnego konkursu wiedzy o zdrowiu przystąpili uczniowie klasy V, VI i IIGIM. Test obejmował m.in. zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, zapobieganiem chorobom i wpływem aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Najwyższą i jednakową ilość punktów zdobyli Kacper Kowalczyk, Antek Ligocki i Jakub Wszędybył i w nagrodę otrzymali porcję witamin na drugie śniadanie ;) 


Z wizytą u policjantów

2017-05-18

   Z możliwości odwiedzenia Komendy Miejskiej Policji skorzystali dziś uczniowie klasy 4a i 5. Dzieci dowiedziały się na czym polega codzienna praca funkcjonariuszy, mogły obejrzeć, a nawet dotknąć i założyć elementy wyposażenia, czy broń, zobaczyły też w jaki sposób policyjni technicy odkrywają i zabezpieczają odciski palców. Dużą atrakcją (także dla opiekujących się uczniami pań ;) ) była przejażdżka policyjnym radiowozem, oczywiście z włączonymi sygnałami, która pozwoliła poczuć prawdziwe emocje…


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 653054

projektowanie stron www