Spotkanie z pisarzem

2019-03-05

Dnia 26 lutego uczniowie klas I – IV spotkali się z p. Krzysztofem Petkiem – dziennikarzem, reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania dla młodzieży i dorosłych, instruktorem survivalu, adeptem kung-fu i pisarzem. Autor wydał ponad dwadzieścia pięć książek przygodowo – detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały do ich napisania. Lubi umieszczać akcje swoich powieści w autentycznych plenerach i dlatego przemierza dzikie miejsca puszczy amazońskiej, Syberii i Kamczatki. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów. Pokazywał zdjęcia z miejsc, w których umieścił akcję swojej ostatniej powieści zatytułowanej "Amulet pecha". Mówił o wyprawach, które organizuje dla Czytelników i o szkołach przetrwania. Zachęcał do brania w nich udziału, do lektury i poznawania przygód bohaterów swoich książek.

Tłusty Czwartek w SP10 Konin

2019-02-28

Tłusty  Czwartek  w  SP10  Konin

więcej informacji poniżej "czytaj wiecej"

Trzymaj formę - gra terenowa

2019-02-21

W ramach realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę” siódmoklasiści rozegrali grę terenową. Pogoda była prawdziwie wiosenna, więc główny cel zabawy – ruch na świeżym powietrzu – został zrealizowany, ale nie mniej ważna była po prostu grupowa zabawa.

Z telefonem, kompasem, kartką i długopisem uczniowie wyruszyli na osiedle w okolicach szkoły i wykonywali zadania według instrukcji przekazywanych im przez nauczycieli. Zadania wymagały sprytu, kreatywności, sprawności fizycznej, ale też sprawdzały wiedzę z zakresu zdrowego żywienia. Były też kalambury i degustacja „zielonego” koktajlu, a wszystko to pod presją czasu, który miał duży wpływ na ostateczny wynik i zwycięstwo jednej z grup.

Zbiórka dla małej Mai

2019-02-09

Zbiórka w Intermarche dla małej Mai

pełen opis poniżej "czytaj wiecej"

Wyjazd na kręgle!

2019-02-09

Dnia 08 lutego br. uczniowie klasy 6b wzięli udział w wycieczce do kręgielni. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kregle. Początkowe rzuty kulą były niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Półtora godziny gry minęły bardzo szybko. Uczniowie mieli możliwość poznawania aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się także kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Dla uczniów była to bardzo przyjemna forma relaksu.