Ogromny sukces naszej uczennicy!

2018-03-14

Nasza uczennica, Michalina Chmielewska, zajęła II miejsce w 37 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej! Brawo Misia!!!

Dzień Składanki i Łamigłówki

2018-02-01

W poniedziałek, 29 stycznia, uczniowie klas 5a i 6 przyłączyli się do obchodów Dnia Składanki i Łamigłówki. Na lekcjach przyrody m.in. układali z puzzli piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz dobierali właściwe produkty do odpowiednich pięter piramidy. Następnie, na lekcjach matematyki, korzystając z tabeli kaloryczności, układali pełnowartościowe posiłki, a także obliczali procentową wartość kalorii przypadających na jeden taki dobrze skomponowany posiłek. Krótko mówiąc - dzięki kalendarzowi świąt nietypowych, było wesoło, zdrowo i pożytecznie.

Program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”

2017-12-14

Uczniowie klasy VI ponad miesiąc uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach w ramach programu „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Celem programu Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży.

Podczas zajęć uczniowie zajęli się tematem SZACUNKU, ODWAGI, ŻYCZLIWOŚCI... Z uwagą słuchali tekstów z książki "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach", a potem dyskutowali o znaczeniu szacunku w życiu każdego z nas i o podejmowaniu trudnych decyzji. Zastanawiali się, czy łatwo jest przeciwstawić się złu? Być odważnym na co dzień? Podejmować nowe wyzwania? Mówić prawdę? Przyznać się do winy? Być bezinteresownie życzliwym?

W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości.

Trwa Akcja "OPATRUNEK NA RATUNEK"!

2017-12-14

Zapraszam do przyłączenia się do Akcji „Opatrunek Na Ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.
Staramy się pomóc misyjnym szpitalom w Afryce, które potrzebują:
- bandaży (dzianych i elastycznych),
- gazy i plastrów,
- igieł i strzykawek,
- rękawiczek jednorazowych.
Kto chce przyłączyć się do tej Akcji, przynosi wymieniony wyżej produkt do koordynatora Akcji na terenie szkoły p. D. Sukienniczak.
Zebrane rzeczy zostaną przesłane misjonarzom.
Akcja potrwa do 22 grudnia 2017 roku.