Międzynarodowy Dzień Kropki

2020-09-27

Już po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy. Na lekcjach biologii i matematyki uczniowie m.in. "kropkowali" w zeszytach, odczytywali motywacyjne kropki-zdrapki, poznawali alfabet Braille*a, ucząc się współpracy i komunikacji rysowali grupowo jednym pisakiem i przy tym wszystkim po prostu fajnie się bawili. Kreatywność górą!

Dzień Dobrych Wiadomości

2020-09-24

W przeciwwadze do coraz częściej napływających do nas, głównie z mediów, przeróżnych negatywnych informacji, my obchodziliśmy Dzień Dobrej Wiadomości. Każda klasa otrzymała w tym dniu list, przynoszący uśmiech, optymistyczne przesłanie, odrobinę relaksu. Pamiętajmy, że każdy z nas może kreować rzeczywistość - niech to będzie rzeczywistość radosna.

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.