Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Wspomagamy edukację w krajach globalnego Południa

2017-06-01

Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy krajom globalnego Południa, przystępując do Kampanii Niosę Pomoc. Tym razem wybraliśmy Akcję EDUKACJA. Uczniowie poznali rzeczywistość krajów dotkniętych kryzysami humanitarnymi , dowiedzieli się, że 57 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji na poziomie podstawowym i po raz kolejny postanowili pomóc! Ze sprzedaży opasek Akcja Edukacja uzyskaliśmy 225,50zł, które dzisiaj zostało wpłacone na konto Stowarzyszenia Przyjaciół PAH. Kochani – macie dobre serca! DZIĘKUJĘ!!!  E.K.

 


WARSZTATY KULINARNE W SZKOLE

2017-05-31

  W ramach szkolnych działań prozdrowotnych oraz  w związku z  podjętą współpracą z TPD w zakresie włączenia szkoły do programu" Żółty Talerz"(program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie), zorganizowane zostały warsztaty kulinarne dla kl. III, IV a,b V i VI na temat wiedzy o lepszym jakościowo i zdrowszym jedzeniu. Warsztaty połączone były z przygotowaniem przez uczniów potrawy i jej degustacją. Warsztaty prowadził zaproszony gość,  pani dietetyk Sylwia Grudzińska. Przedsięwzięcie zorganizowała L. Mądrowska - pedagog szkolny.


NASZE SUKCESY

2017-05-31

  Konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Konina pana Józefa Nowickiego towarzyszący XXII olimpiadzie wiedzy o  środkach psychoaktywnych, którego organizatorem było Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Konkurs odbył się pod hasłem „Jestem asertywny” Tematyka prac zawierała zdrowy i aktywny styl życia, dobre relacje między ludźmi oraz czynne zorganizowany czas wolny dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło 146 prac ze wszystkich szkół  w tym 95 ze szkół podstawowych

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI

I miejsce – Kacper Młodzieniak  kl.VI
II miejsce – Gabriela Walczak kl. IVb

Wyróżnienia:

- Patrycja Michalska – kl.VI
- Maja Szczepaniak – kl.VI

W kategorii sprawdzian teoretyczny z wiedzy o środkach psychoaktywnych oraz umiejętności profilaktycznych

 
- IV miejsce drużynowe na 10 szkół podstawowych biorących udział w teście

 

                                           Opieka i przygotowanie uczniów pedagog L. Mądrowska


Rozgrywki w CS 1.6.

2017-05-30

24.o5.2017 roku w ZS1 Konin, odbyły się rozgrywki w CS 1.6.

W rozgrywkach brali udział uczniowie klas: 4, 5 oraz 6 Szkoły Podstawowej nr.10.   

 


Nasi uczniowie w Zagrodzie Pałuckiej i w Toruniu

2017-05-29

   9 maja uczniowie klas 4 i 5 pojechali na wycieczkę do Gąsawy i Torunia. Podczas zajęć w Zagrodzie Pałuckiej doili krowę, piekli bułeczki, ubijali masło, lepili w glinie, wykonywali bukieciki z własnoręcznie zerwanych kwiatów polnych, jednym słowem „poczuli” prawdziwe wiejskie życie ;) Drugą część dnia spędzili w mieście urodzenia Mikołaja Kopernika – oczywiście odwiedzili dom, w którym spędził pierwsze lata swojego życia , a także słynną Krzywą Wieżę, Zamek Krzyżacki, piękny Staromiejski Rynek, w manufakturze obserwowali wyrób mega-kolorowych cukierków. Do Konina wrócili z mnóstwem pozytywnych wrażeń i pysznymi toruńskimi piernikami. 


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 688911

projektowanie stron www