PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

2021-01-20

20 stycznia pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę. Nie była to ich pierwsza wizyta, ale na pewno wyjątkowa, gdyż zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Dzieci poznały zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak obchodzić się z książkami i o nie dbać.

W bibliotece na uczniów czekała niespodzianka!

Instytut Książki, w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek", przygotował dla każdego pierwszoklasisty Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą:

• Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;

• Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Dobrze dobrane książki rozwijają (...) umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię".

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Powitanie po feriach

2021-01-19

Postacie z "Gwiezdnych wojen" powitali po feriach uczniów klas I-II

Szkoła Pozytywnego Myślenia - Coś z niczego

2020-12-12

Trwająca już bardzo długo sytuacja pandemiczna dla wielu osób jest bardzo trudna. Dla utrzymania zdrowia psychicznego niezbędne jest, by umieć oderwać od niej myśli, zorganizować sobie czas wolny, zrelaksować się. Nasza ostatnia akcja Szkoła Pozytywnego Myślenia ma to właśnie ułatwić. Co jakiś czas ogłaszane są wyzwania, czyli zadania do wykonania, dające szansę na odrobinę zabawy. Zadanie 1 - COŚ Z NICZEGO, polegało na wykonaniu CZEGOŚ z pozornie niepotrzebnych materiałów, które można znaleźć w domu, czyli z NICZEGO. Nasi kreatywni uczniowie wykonali prawdziwe cudeńka - zobaczcie sami.

2020-12-06

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

2020-11-26

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, obchodzony corocznie 20 listopada, to wyjątkowe święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka -najważniejszego dokumentu gwarantującego wszystkim dzieciom równe prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

Tego dnia nie tylko głośniej niż zwykle mówimy o prawach dzieci i przypominamy, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać, lecz także podkreślamy szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji- w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

W celu uczczenia tego wyjątkowego święta, zapraszamy do wspólnej zabawy: interaktywnego quizu Kahoot   https://kahoot.it/challenge/09398715?challenge-id=5342415f-0163-4e9f-8df8-bb9651d6af04_1605872988708       oraz konkursu plastycznego (szczegóły tutaj).