Pierwsze zajęcia z cyklu "Wiem. Czuję... Pomagam!"

2018-04-13

Łączy nas dobro. Wystarczy je obudzić. To hasło przyświeca zajęciom "Wiem. Czuję...Pomagam!" na podstawie "Mądrych bajek z całego świata" proponowanym przez Kulczyk Foundation. W naszej szkole program zrealizowany zostanie w klasie pierwszej, i co nietypowe, w zajęcia zaangażowani będą gimnazjaliści. Dziś pierwsze zajęcia "Michał i czarodziejska piłka" poprowadził Kuba Strzykowski. Zadanie nie było łatwe, bowiem wymagało przedstawienia naszym niezwykle żywiołowym maluszkom nie tylko zasad gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim uświadomienia im, że jest to gra zespołowa, wymagająca współpracy i każdy członek drużyny pracuje na wynik całego zespołu. Tym bardziej - dziękuję Kubuś! I brawo dla pierwszoklasistów!

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS III POD HASŁEM: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”

2018-04-09

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE DLA UCZNIÓW KLAS III pod hasłem: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”.

Konkurs odbył się w piątek, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie.

Nagrody zdobyli:

Anna Brzoska, Jan Kurlapski i Małgorzata Silna.

Gratulujemy!

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

2018-04-07

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

Wraz z pojawieniem się wiosny – pojawiły się nowe zajęcia z Robotyki dla klas pierwszych w Naszej Szkole !!!

Zajęcia odbyły się już kolejny raz, prowadzone są raz w tygodniu dla Naszych „maluchów” podczas lekcji.

600 LECIE GOSŁAWIC

2018-03-21

8 i 14 marca 2018r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w niecodziennych lekcjach historii, które odbyły się w Filii Zamek MBP w Koninie. Młodzież wysłuchała wykładów znanego konińskiego regionalisty Jerzego Łojki poświęconych 600 leciu Gosławic. Dowiedziała się o pierwszych wzmiankach dotyczących wsi i jej znaczenia w średniowieczu. Historyk podkreślił w nich dokonania Polaków wywodzących się z regionu Gosławic oraz znaczenie zamku i kościoła, także jego unikatowy charakter.