600 LECIE GOSŁAWIC

2018-03-21

8 i 14 marca 2018r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w niecodziennych lekcjach historii, które odbyły się w Filii Zamek MBP w Koninie. Młodzież wysłuchała wykładów znanego konińskiego regionalisty Jerzego Łojki poświęconych 600 leciu Gosławic. Dowiedziała się o pierwszych wzmiankach dotyczących wsi i jej znaczenia w średniowieczu. Historyk podkreślił w nich dokonania Polaków wywodzących się z regionu Gosławic oraz znaczenie zamku i kościoła, także jego unikatowy charakter.

Ogromny sukces naszej uczennicy!

2018-03-14

Nasza uczennica, Michalina Chmielewska, zajęła II miejsce w 37 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej! Brawo Misia!!!

Dzień Składanki i Łamigłówki

2018-02-01

W poniedziałek, 29 stycznia, uczniowie klas 5a i 6 przyłączyli się do obchodów Dnia Składanki i Łamigłówki. Na lekcjach przyrody m.in. układali z puzzli piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz dobierali właściwe produkty do odpowiednich pięter piramidy. Następnie, na lekcjach matematyki, korzystając z tabeli kaloryczności, układali pełnowartościowe posiłki, a także obliczali procentową wartość kalorii przypadających na jeden taki dobrze skomponowany posiłek. Krótko mówiąc - dzięki kalendarzowi świąt nietypowych, było wesoło, zdrowo i pożytecznie.

Program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”

2017-12-14

Uczniowie klasy VI ponad miesiąc uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach w ramach programu „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Celem programu Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży.

Podczas zajęć uczniowie zajęli się tematem SZACUNKU, ODWAGI, ŻYCZLIWOŚCI... Z uwagą słuchali tekstów z książki "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach", a potem dyskutowali o znaczeniu szacunku w życiu każdego z nas i o podejmowaniu trudnych decyzji. Zastanawiali się, czy łatwo jest przeciwstawić się złu? Być odważnym na co dzień? Podejmować nowe wyzwania? Mówić prawdę? Przyznać się do winy? Być bezinteresownie życzliwym?

W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości.