II FESTYN NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2017-07-04

24 czerwca w skansenie Muzeum Okręgowym w Koninie odbył się po raz drugi festyn zokazji zakończenie roku szkolnego.

DZIEŃ DZIECKA NA STADIONIE

2017-06-09

01 czerwca 2017 r. uczniowie klasy V razem z opiekunem SU p. I. Rawecką oraz p. E. Kotkowską uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Maratonie Sportowym „Szkoła jak z bajki, bez uzależnień i przemocy”. Wzięliśmy udział w paradzie ulicami Konina z transparentami PRZECIWKO UZALEŻNIENIOM I PRZEMOCY, konkurencjach sportowych, zabawach z animatorem. Było bicie rekordu Guinessa w tańczeniu Belgijki, Zryw Wolnych Serc, Manekin Challenge. Niezwykle widowiskowy był pokaz grupy operacyjnej KWP z Poznania.

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.

Stało się !! Benedykt w naszych rękach!!

2017-06-07

Drugiego czerwca 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie została laureatem statuetki Benedykta.

OKO W OKO Z BIAŁYM TYGRYSEM

2017-06-02

OKO W OKO Z BIAŁYM TYGRYSEM!

Wprawdzie pogoda nie dopisała (wszyscy mocno zmokliśmy), ale było „SUPERRRR…!”. Z takimi wrażeniami  uczniowie kl. III wrócili z wycieczki ,na którą pojechali do Borysewa. To wyjątkowe Safari Zoo na dzień dzisiejszy zajmuje 26 hektarów, na których zgromadzono ponad 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów. W Safari Zoo można było stanąć oko w oko z białymi Tygrysami Bengalskimi, wilkami, serwalami, Pumą Amerykańską, białymi lwami, Żyrafami Siatkowanymi, aligatorami i z wieloma ciekawymi dzikimi zwierzętami. Opiekunowie pani I. Osińska i B. Przybylska wraz z rodzicami czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w tym budzącym grozę miejscu.