Stało się !! Benedykt w naszych rękach!!

2017-06-07

Drugiego czerwca 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie została laureatem statuetki Benedykta.

OKO W OKO Z BIAŁYM TYGRYSEM

2017-06-02

OKO W OKO Z BIAŁYM TYGRYSEM!

Wprawdzie pogoda nie dopisała (wszyscy mocno zmokliśmy), ale było „SUPERRRR…!”. Z takimi wrażeniami  uczniowie kl. III wrócili z wycieczki ,na którą pojechali do Borysewa. To wyjątkowe Safari Zoo na dzień dzisiejszy zajmuje 26 hektarów, na których zgromadzono ponad 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów. W Safari Zoo można było stanąć oko w oko z białymi Tygrysami Bengalskimi, wilkami, serwalami, Pumą Amerykańską, białymi lwami, Żyrafami Siatkowanymi, aligatorami i z wieloma ciekawymi dzikimi zwierzętami. Opiekunowie pani I. Osińska i B. Przybylska wraz z rodzicami czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w tym budzącym grozę miejscu.

Wspomagamy edukację w krajach globalnego Południa

2017-06-01

Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy krajom globalnego Południa, przystępując do Kampanii Niosę Pomoc. Tym razem wybraliśmy Akcję EDUKACJA. Uczniowie poznali rzeczywistość krajów dotkniętych kryzysami humanitarnymi , dowiedzieli się, że 57 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji na poziomie podstawowym i po raz kolejny postanowili pomóc! Ze sprzedaży opasek Akcja Edukacja uzyskaliśmy 225,50zł, które dzisiaj zostało wpłacone na konto Stowarzyszenia Przyjaciół PAH. Kochani – macie dobre serca! DZIĘKUJĘ!!!  E.K.

WARSZTATY KULINARNE W SZKOLE

2017-05-31

W ramach szkolnych działań prozdrowotnych oraz  w związku z  podjętą współpracą z TPD w zakresie włączenia szkoły do programu" Żółty Talerz"(program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie), zorganizowane zostały warsztaty kulinarne dla kl. III, IV a,b V i VI na temat wiedzy o lepszym jakościowo i zdrowszym jedzeniu. Warsztaty połączone były z przygotowaniem przez uczniów potrawy i jej degustacją. Warsztaty prowadził zaproszony gość,  pani dietetyk Sylwia Grudzińska. Przedsięwzięcie zorganizowała L. Mądrowska - pedagog szkolny.

NASZE SUKCESY

2017-05-31

Konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Konina pana Józefa Nowickiego towarzyszący XXII olimpiadzie wiedzy o  środkach psychoaktywnych, którego organizatorem było Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Konkurs odbył się pod hasłem „Jestem asertywny” Tematyka prac zawierała zdrowy i aktywny styl życia, dobre relacje między ludźmi oraz czynne zorganizowany czas wolny dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło 146 prac ze wszystkich szkół  w tym 95 ze szkół podstawowych

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI