III Puchar Wiosny Ju Jitsu Grappling

2018-04-23

Dnia 14.04.2018 roku odbyły się kolejne zawody ju jitsu- III Puchar Wiosny Ju Jitsu Grappling .
Z ogr
omną radością informujemy, że Bartosz Michalik uczeń klasy V b
zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej.

Gratulacje i powodzenia życzy zespół SP10 !!!!

Wyróżnienie dla Natalii w konkursie „Liryczne barwy wolności”

2018-04-15

11 listopada 2018 r. będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Władze Miasta Konina powołały komitet organizacyjny obchodów tej uroczystości. Wpisując się w te działania Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  zaprasza konińskie szkoły do udziału w cyklu konkursów poświęconych zagadnieniom szeroko rozumianej wolności.

W jednym z nich, przebiegającym pod hasłem: „Liryczne barwy wolności” wzięła udział uczennica VII klasy naszej szkoły-Natalia Wolska . Natalia pięknie i niezwykle wzruszająco wyrecytowała „Sen o Katyniu”, za co została uhonorowana wyróżnieniem komisji konkursowej.

Wszyscy recytatorzy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie cyklu  konkursów „Konin dla Niepodległej”, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Uroczystości uświetnią wykłady zaproszonych gości i występy laureatów konkursów.

Pierwsze zajęcia z cyklu "Wiem. Czuję... Pomagam!"

2018-04-13

Łączy nas dobro. Wystarczy je obudzić. To hasło przyświeca zajęciom "Wiem. Czuję...Pomagam!" na podstawie "Mądrych bajek z całego świata" proponowanym przez Kulczyk Foundation. W naszej szkole program zrealizowany zostanie w klasie pierwszej, i co nietypowe, w zajęcia zaangażowani będą gimnazjaliści. Dziś pierwsze zajęcia "Michał i czarodziejska piłka" poprowadził Kuba Strzykowski. Zadanie nie było łatwe, bowiem wymagało przedstawienia naszym niezwykle żywiołowym maluszkom nie tylko zasad gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim uświadomienia im, że jest to gra zespołowa, wymagająca współpracy i każdy członek drużyny pracuje na wynik całego zespołu. Tym bardziej - dziękuję Kubuś! I brawo dla pierwszoklasistów!

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS III POD HASŁEM: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”

2018-04-09

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE DLA UCZNIÓW KLAS III pod hasłem: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”.

Konkurs odbył się w piątek, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie.

Nagrody zdobyli:

Anna Brzoska, Jan Kurlapski i Małgorzata Silna.

Gratulujemy!

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

2018-04-07

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

Wraz z pojawieniem się wiosny – pojawiły się nowe zajęcia z Robotyki dla klas pierwszych w Naszej Szkole !!!

Zajęcia odbyły się już kolejny raz, prowadzone są raz w tygodniu dla Naszych „maluchów” podczas lekcji.