Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2017-09-29

W dniu 29 września odbył się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie odpytywali dorosłych oraz siebie nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia. Jako pierwszy egzamin zdał dyrektor szkoły Pan Karol Fritz i zdobył ,,Tytuł Eksperta". Chętni, którzy przystąpili do egzaminu, oprócz ,,Tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia", otrzymali słodki upominek. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty promujące znajomość tabliczki mnożenia. Dzieci doskonale się bawiły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w matematycznym święcie.

Konin skacze dla Kasi

2017-09-29

29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie dołączyli do akcji charytatywnej " Konin skacze dla Kasi". Tego dnia o godz: 9.00 na boiskach konińskich szkół uczniowie skakali na skakankach. Cel był szczytny, ponieważ w ten sposób pomogliśmy w nagłośnieniu sytuacji niepełnosprawnej pani Kasi Ziarniewicz, która zbiera pieniądze na operacje w Stanach Zjednoczonych.
Mamy nadzieję, że w ten sposób społeczność Naszej Szkoły przyczyniła się do zrealizowania jej marzenia, jakim jest powrót do zdrowia.

Pieczony Ziemniak w SP 10

2017-09-27

Pieczony Ziemniak w SP 10

NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

2017-09-20

We wtorek, dziewiętnastego wrześnie, odbyła się w naszej szkole 6. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele.

Na wstępie młodzież poznała sylwetkę autora, historię powstania utworu i jego główne wątki. Specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna pomogła przybliżyć wszystkie te wiadomości.

Uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentu pierwszego aktu sztuki w wykonaniu uczniów trzeciej klasy gimnazjum: Bernadetty Siek, Kewina Budnego i Jakuba Strzykowskiego. Na koniec wszyscy mogli porównać swoje wyobrażenia z wizją scenarzysty Andrzeja Kijowskiego i reżysera Andrzeja Wajdy, przedstawioną w filmowej adaptacji dramatu z 1972 roku.

Spotkanie przygotowała: Grażyna Leśniak

Szóstoklasiści dołączyli do akcji BohaterON

2017-09-15

Chociaż minęło wiele lat i dla współczesnych dzieci jest trudne do wyobrażenia, szóstoklasiści wiedzą czym było Powstanie Warszawskie. W tym roku, chcąc upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, z dużym wzruszeniem, ale też niezachwianą pewnością, że to ważne i potrzebne, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji BohaterON i wysłali symboliczną kartkę do Powstańca, dziękując za poświęcenie i niejedno oddane życie….