Powitanie po feriach

Postacie z "Gwiezdnych wojen" powitali po feriach uczniów klas I-II

Szkoła Pozytywnego Myślenia - Coś z niczego

2020-12-12

Trwająca już bardzo długo sytuacja pandemiczna dla wielu osób jest bardzo trudna. Dla utrzymania zdrowia psychicznego niezbędne jest, by umieć oderwać od niej myśli, zorganizować sobie czas wolny, zrelaksować się. Nasza ostatnia akcja Szkoła Pozytywnego Myślenia ma to właśnie ułatwić. Co jakiś czas ogłaszane są wyzwania, czyli zadania do wykonania, dające szansę na odrobinę zabawy. Zadanie 1 - COŚ Z NICZEGO, polegało na wykonaniu CZEGOŚ z pozornie niepotrzebnych materiałów, które można znaleźć w domu, czyli z NICZEGO. Nasi kreatywni uczniowie wykonali prawdziwe cudeńka - zobaczcie sami.

2020-12-06

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

2020-11-26

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, obchodzony corocznie 20 listopada, to wyjątkowe święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka -najważniejszego dokumentu gwarantującego wszystkim dzieciom równe prawa, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

Tego dnia nie tylko głośniej niż zwykle mówimy o prawach dzieci i przypominamy, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać, lecz także podkreślamy szczególną rolę Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji- w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

W celu uczczenia tego wyjątkowego święta, zapraszamy do wspólnej zabawy: interaktywnego quizu Kahoot   https://kahoot.it/challenge/09398715?challenge-id=5342415f-0163-4e9f-8df8-bb9651d6af04_1605872988708       oraz konkursu plastycznego (szczegóły tutaj).

Empatyczna Klasa - Życzliwy Weekend

2020-11-24

Klasa 4 bierze udział w ogólnopolskim projekcie Empatyczna Klasa, który ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Jedno zadań projektu uczniowie zrealizowali podczas „życzliwego weekendu”, kiedy to w szczególny sposób doceniali swoich bliskich i za pomocą małych gestów sprawiali im przyjemności, wyręczali, zaskakiwali…