Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

2020-11-23

 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To tylko umowna data, bo przecież życzliwość powinna być stylem życia, nie incydentem. Okazuje się, że nawet w tym niełatwym czasie, wielu z nas zachowuje pozytywną energię i chętnie dzieli się nią z innymi. Zobaczcie sami! 

 


MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

2020-11-09

   6 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.

Wzięli w nim udział uczniowie klas 2 i 3:

Nadia Maciejewska, Marcel Matuszak, Igor Młodzieniak, Wiktoria Motacz, Marcel Pingot, Zuzanna Sawicka, Blanka Zatorska.

Dzieci czytały znane i nieznane wcześniej, wybrane losowo fragmenty książek. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, a najlepsi byli: 

Mistrz Pięknego Czytania - Marcel Pingot, klasa 2

Wicemistrz Pięknego Czytania  - Igor Młodzieniak, klasa 3

Gratulujemy!!!


Wojewódzki Konkurs chemiczny

2020-11-06

 

  Dnia 27.10.20 r o godzinie 13.00 zdalnie odbył się Wojewódzki Konkurs Chemiczny (etap szkolny). W konkursie brało udział 15 uczestników. Warunkiem koniecznym do zakwalifikowania się do etapu rejonowego było uzyskanie 80% tj. minimum 40 punktów. Uczeń naszej szkoły z klasy VIII b Mikołaj Banasiak jako jedyny zakwalifikował się do kolejnego  etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych zdobywając 43 punkty. Podziękowania dla pani Jolanty Monii za przygotowanie uczniów oraz ogromne brawa dla Mikołaja:))) Życzymy dalszych sukcesów. 


Pamiętamy!

2020-11-01

 

   

  

  W tym roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła pamięta". Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie podjęli szereg działań on-line o charakterze multimedialnym oraz wyruszyli na wirtualny spacer szlakiem lokalnych miejsc pamięci. W dniu Wszystkich Świętych uczniowie klasy VIII b zapalili Wirtualne Światełko Pamięci dla kierownika Szkoły Powszechnej w Gosławicach w latach 1919-1925 - Stanisława Borowskiego, wykładowcy i nauczyciela: Janusza Chatłasa, oraz Żołnierzom Batalionów Chłopskich. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych w obronie naszej miejscowości.  


Ślubowanie pierwszaków

2020-10-20

    

  

 

 

 

 

 

 

  Dnia 13.10.2020r. odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów na uczniów SP10. Uczniowie w trakcie ślubowania zobowiązali się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku wobec dorosłych i miłości Ojczyzny, szanowania poglądów i przekonań swoich kolegów i koleżanek. Po części artystycznej w obecności swoich rodziców dzieci zostały pasowane przez rycerza naszego Zamku na uczniów. Dyrektor szkoły wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. W czasie uroczystości panowała miła i przyjazna atmosfera. Uczniowie zostali obdarowani rożkami obfitości. Radośni i zadowoleni wraz z rodzicami wrócili do domów.

                                                                                                         


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 1325424

projektowanie stron www