Kolejny raz adoptujemy pszczołę

2017-10-19

Już po raz trzeci nasza szkoła wspiera akcję Fundacji Greenpeace "Adoptuj pszczołę". W tym roku wśród uczniów i pracowników zebrano 61,50zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję. E.K.

Ratujemy kasztanowce

2017-10-19

Jak co roku w październiku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "ratowania kasztanowców" zaatakowanych szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Cudna pogoda, świetne humory i pożyteczna praca - szóstoklasiści mieli baardzo miły wtorek.

Międzynarodowy Tydzień Matematyki

2017-10-19

Nasza szkoła w dniach 10-18.10.2017r, bierze udział w Międzynarodowym Tygodniu Matematyki. Dlatego też uczniowie klasy VI odkrywali matematykę i informatykę dzięki Wybuchowym Kropkom za sprawą udziału w Global Math Project. Dzięki tej zabawie dowiedziały się jak łatwo zamienić liczbę na zapis w systemie dwójkowym. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek.......

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

2017-10-04

3 października Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca. Wszystkim dziękujemy za super zabawę i udział w konkursach.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2017-10-04

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dziś od samego rana w naszej szkole czytały dzieci, czytali dorośli, czytali sobie nawzajem, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Pierwszaki z wielką uwagą wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku”, a drugoklasiści zawarli znajomość z „Babcią na jabłoni”. Klasa czwarta miała okazję poznać przygody Miziołka i jego rodziny, a klasa trzecia wysłuchać historii Zezi Zezik. Piątoklasiści zmierzyli się w konkursie głośnego czytania, a przy okazji dowiedzieli się „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”… Gazetki na korytarzach szkolnych zachęcały rodziców w sposób szczególny w tym dniu do czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.