NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

2017-09-20

We wtorek, dziewiętnastego wrześnie, odbyła się w naszej szkole 6. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele.

Na wstępie młodzież poznała sylwetkę autora, historię powstania utworu i jego główne wątki. Specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna pomogła przybliżyć wszystkie te wiadomości.

Uczniowie i nauczyciele wysłuchali fragmentu pierwszego aktu sztuki w wykonaniu uczniów trzeciej klasy gimnazjum: Bernadetty Siek, Kewina Budnego i Jakuba Strzykowskiego. Na koniec wszyscy mogli porównać swoje wyobrażenia z wizją scenarzysty Andrzeja Kijowskiego i reżysera Andrzeja Wajdy, przedstawioną w filmowej adaptacji dramatu z 1972 roku.

Spotkanie przygotowała: Grażyna Leśniak

Szóstoklasiści dołączyli do akcji BohaterON

2017-09-15

Chociaż minęło wiele lat i dla współczesnych dzieci jest trudne do wyobrażenia, szóstoklasiści wiedzą czym było Powstanie Warszawskie. W tym roku, chcąc upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, z dużym wzruszeniem, ale też niezachwianą pewnością, że to ważne i potrzebne, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji BohaterON i wysłali symboliczną kartkę do Powstańca, dziękując za poświęcenie i niejedno oddane życie….

II FESTYN NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2017-07-04

24 czerwca w skansenie Muzeum Okręgowym w Koninie odbył się po raz drugi festyn zokazji zakończenie roku szkolnego.

DZIEŃ DZIECKA NA STADIONIE

2017-06-09

01 czerwca 2017 r. uczniowie klasy V razem z opiekunem SU p. I. Rawecką oraz p. E. Kotkowską uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Maratonie Sportowym „Szkoła jak z bajki, bez uzależnień i przemocy”. Wzięliśmy udział w paradzie ulicami Konina z transparentami PRZECIWKO UZALEŻNIENIOM I PRZEMOCY, konkurencjach sportowych, zabawach z animatorem. Było bicie rekordu Guinessa w tańczeniu Belgijki, Zryw Wolnych Serc, Manekin Challenge. Niezwykle widowiskowy był pokaz grupy operacyjnej KWP z Poznania.

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.