Rekrutacja do pierwszej klasy na rok szkolny 2021/2022

2021-03-08

Z dniem 15 marca 2021r. rusza proces rekrutacji do naszej szkoły!! Zapraszamy  serdecznie!!!

Park Makiet- Mikroskala w Koninie

2021-02-24

Mikroskala w Koninie to nowy, bardzo ciekawy park rozrywki i edukacji, w którym zobaczyć można makiety o przeróżnej tematyce - historycznej, przyrodniczej czy filmowej. Najciekawsze makiety wybuch w Hiroshimie, sceny z "Gwiezdnych Wojen", flotę Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, Arkę Noego, tonącego Titanica, a nawet scenę lądowania na księżycu i wiele innych podziwiali dziś uczniowie naszej szkoły z klasy 8a i 8b, którzy wraz z dyrektorem Panem Karolem Fritz udali się w to ciekawe i interesujące miejsce jedyne takie w Polsce i w Europie.

Tłusty czwartek w naszej szkole

2021-02-11

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła." Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco innaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten kto trafił na taki pączek, miał się cieszyć dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeśc choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowymi pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, którzy byli w szkole w tym dniu, oraz pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując przepysznmych pączków." Wszystkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!"

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 do szkół ponadpodstawowych

2021-01-29

Terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

2021-01-20

20 stycznia pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę. Nie była to ich pierwsza wizyta, ale na pewno wyjątkowa, gdyż zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Dzieci poznały zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak obchodzić się z książkami i o nie dbać.

W bibliotece na uczniów czekała niespodzianka!

Instytut Książki, w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek", przygotował dla każdego pierwszoklasisty Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą:

• Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;

• Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

• Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Dobrze dobrane książki rozwijają (...) umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię".

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.