Dzień Dawcy Szpiku

2018-06-03

22 maja w Młodzieżowym Dom Kultury w Koninie, we współpracy z Fundacją DKMS zorganizowaliśmy Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego zdrowe, pełnoletnie osoby mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Wydarzeniu towarzyszyła impreza, do której nasze zaproszenie przyjęły 3 inne konińskie szkoły podstawowe - SP1, SP3 i SP12. Jej celem było uwrażliwianie i uświadamianie młodych ludzi w temacie dawstwa szpiku. Przy okazji uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami, potańczyć wspólnie z animatorem, zmierzyć się z mistrzami Wielkopolski w szkolnym tenisie stołowym, obejrzeć występy tancerek z zespołu Top Dance z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie i wziąć udział w mini-konkursach. Poniżej mała fotorelacja z wydarzenia :) Nie odbyłoby się ono jednak, gdyby nie ogromna, zupełnie bezinteresowna życzliwość wielu osób "naszpikowanych" dobrem. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla: p. Lucyny Lenard - Woźniak - dyrektor MDK w Koninie, pracowników MDK w Koninie, p. Agnieszki Łapaj - instruktora zespołu Top Dance z MDK w Koninie, Mateusza Włodarka - naszego byłego ucznia o ogromnym sercu, Franka Serafińskiego i Mateusza Marciniaka - mistrzów ping ponga z SP w Żychlinie, państwa Lidii i Jarosława Wolskich - naszej nieocenionej RR, no i oczywiście dla wolontariuszy - uczniów i nauczycieli SP10 :)

Wizyta w hospicjum

2018-06-03

13 maja uczennice naszej szkoły odwiedziły hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie. Zapoznały się z funkcjonowaniem tej placówki, różnymi sposobami udzielania pomocy osobom znajdującym się pod opieką hospicjum oraz możliwościami włączenia się w nią nawet tak młodych ludzi. Odwiedzając chorych dziewczynki wręczały im kwiaty i własnoręcznie przygotowane laurki, wywołując wiele pozytywnych wzruszeń.

MAŁY CHEMIK - DZIEŃ DZIECKA

2018-05-30

LEKCJA OTWARTA - WARSZTATY "MAŁY CHEMIK"

30 MAJA 2018r. - ŚWIETLICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W KONINIE

WARSZTATY Z OKAZJI  DNIA DZIECKA

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2018-05-30

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Około godziny 11:00 z 4 krańców naszego miasta wyruszyła  Gigantyczna Parada  w kierunku stadionu "im. Złotej Jedenastki". Peletony prowadziły orkiestry, bębniarze, grupy animacyjne, klasy mundurowe, motocykliści.

W paradzie wziął udział sam generał Józef Piłsudski. Uczestnicy parady na starcie otrzymali chorągiewki, symbol naszej wolności i patriotyzmu. Na zakończenie wszyscy brali udział w kolorowej zabawie z proszkami Holi w roli głównej.

PIERWSZE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

2018-05-29