Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

2021-06-28

25 czerwca 2021 roku zakończyliśmy trudny dla całej społeczności rok szkolny 2020/2021.

Harmonogram odbioru świadectw 25.06.2021r.

2021-06-23

Harmonogram odbioru świadectw
w Szkole Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza
w Koninie

Światowy Tydzień Mózgu

2021-03-18

Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 15- 20 marca obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu. Jest to coroczna akcja edukacyjna, której celem jest popularyzacja wiedzy o funkcjonowaniu mózgu, umysłu i układu nerwowego. Pierwszy Tydzień Mózgu odbył się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce Tydzień Mózgu obchodzony jest od 1999 roku. Z tej okazji corocznie organizowane są liczne spotkania, konferencje, wykłady i warsztaty z wybitnymi specjalistami z dziedzin szeroko rozumianej neurodydaktyki, z popularyzatorami nauki i naukowcami. Również w tym roku wiele uczelni i ośrodków naukowych przygotowało bogatą ofertę wydarzeń. Biorąc w nich udział możemy się dowiedzieć m.in.: jak to jest, że widzimy świat w 3D, skąd bierze się smak i czy dźwięki mogą być kolorowe, jaki jest wpływ nowych technologii na rozwój mózgu, czy można zatrzymać proces starzenia się mózgu oraz jak usprawnić pamięć. Więcej informacji o tegorocznych wydarzeniach na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wez-udzial-w-tygodniu-mozgu-i-poznaj-tajemnice-umyslu .

Również w naszej szkole, uczniowie najstarszych klas, świętowali Tydzień Mózgu. Poznali techniki wspomagające naukę i efektywne zapamiętywanie, obejrzeli filmy edukacyjne o mnemotechnikach, pracowali metodą mind mapping.

Akcja ,,Opatrunek na Ratunek"

2021-03-16

.

W tym miesiącu rozpoczęła się w naszej szkole Akcja ,,Opatrunek na Ratunek”. Akcja jest wsparciem Fundacji ,,Redemptoris Missio”, która zebrane rzeczy wyśle do Afryki, by wesprzeć misjonarzy w udzielaniu pomocy potrzebującym. Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. Mogą to być bandaże (dziane i elastyczne), gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowe.

Jeśli chcesz się przyłączyć do akcji, przynieś potrzebne materiały do szkoły. Przed dyżurką jest ustawiony karton na zbierane rzeczy. Najlepiej umieścić przyniesione rzeczy w torebce z imieniem i nazwiskiem, ułatwi to w podziękowaniu ofiarodawcy. Młodsze dzieci mogą bezpośredni dostarczać opatrunki do koordynatora akcji p. D. Sukienniczak.