Mistrz Pięknego Czytania

2017-10-24

Październik, to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Świetna okazja, aby po raz kolejny wybrać Mistrza Pięknego Czytania. Do udziału w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną zgłosiło się jedenaścioro uczniów z klas II i III. Zadaniem uczestników było jak najpiękniej przeczytać fragment wybranej książki, a następnie zaprezentować swoje umiejętności, czytając nieznany wcześniej(wcale niełatwy!) tekst. Ocenie podlegała płynność, poprawność i tempo czytania, a także sposób interpretacji tekstu. Uczniowie wspaniale się przygotowali! Po wysłuchaniu wszystkich dzieci komisja w składzie: p. Elżbieta Szczepankiewicz i p. Grażyna Leśniak, ogłosiła:

·        Mistrzem Pięknego CzytaniaSzymona Mioduszewskiego z kl. III

·        Wicemistrzem Pięknego CzytaniaIgora Szczapa z kl. III

·        laureatką III miejscaAnnę Brzoską z kl. III

Zwycięska trójka otrzymała gratulacje, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs zakończył słodki poczęstunek.

Jeszcze raz gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu! Zapraszam w przyszłym rokuJ

Organizator: Grażyna Leśniak

Podziękowanie od Schroniska dla bezdomnych zwierząt

2017-10-20

Zebrana w ciągu ostatniego miesiąca karma dla zwierząt została dzisiaj dostarczona do schroniska. Wszystkim ofiarodawcom jeszcze raz bardzo dziękuję. E.K.

Kolejny raz adoptujemy pszczołę

2017-10-19

Już po raz trzeci nasza szkoła wspiera akcję Fundacji Greenpeace "Adoptuj pszczołę". W tym roku wśród uczniów i pracowników zebrano 61,50zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję. E.K.

Ratujemy kasztanowce

2017-10-19

Jak co roku w październiku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "ratowania kasztanowców" zaatakowanych szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Cudna pogoda, świetne humory i pożyteczna praca - szóstoklasiści mieli baardzo miły wtorek.

Międzynarodowy Tydzień Matematyki

2017-10-19

Nasza szkoła w dniach 10-18.10.2017r, bierze udział w Międzynarodowym Tygodniu Matematyki. Dlatego też uczniowie klasy VI odkrywali matematykę i informatykę dzięki Wybuchowym Kropkom za sprawą udziału w Global Math Project. Dzięki tej zabawie dowiedziały się jak łatwo zamienić liczbę na zapis w systemie dwójkowym. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek.......