III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS III POD HASŁEM: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”

2018-04-09

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE DLA UCZNIÓW KLAS III pod hasłem: „PRZYSŁOWIE PRAWDĘ CI POWIE”.

Konkurs odbył się w piątek, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie.

Nagrody zdobyli:

Anna Brzoska, Jan Kurlapski i Małgorzata Silna.

Gratulujemy!

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

2018-04-07

Robotyka w świecie robotów JIMU - zajęcia dla 1 klas SP10.

Wraz z pojawieniem się wiosny – pojawiły się nowe zajęcia z Robotyki dla klas pierwszych w Naszej Szkole !!!

Zajęcia odbyły się już kolejny raz, prowadzone są raz w tygodniu dla Naszych „maluchów” podczas lekcji.

600 LECIE GOSŁAWIC

2018-03-21

8 i 14 marca 2018r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w niecodziennych lekcjach historii, które odbyły się w Filii Zamek MBP w Koninie. Młodzież wysłuchała wykładów znanego konińskiego regionalisty Jerzego Łojki poświęconych 600 leciu Gosławic. Dowiedziała się o pierwszych wzmiankach dotyczących wsi i jej znaczenia w średniowieczu. Historyk podkreślił w nich dokonania Polaków wywodzących się z regionu Gosławic oraz znaczenie zamku i kościoła, także jego unikatowy charakter.

Pieczony Ziemniak w SP 10

2017-09-27

Pieczony Ziemniak w SP 10

Mini warsztaty z chemii w SP10

2017-06-07

01.06. 20115 roku nauczyciel  SP10 - Krzysztof Wolski, wraz z emerytowanym n-l z 1LO - Zofią Gielniak odwiedzili "maluszków" z klas 1-3, przeprowadzając mini warsztaty z chemii.

W grupie najmłodszych uczniów odbyły się mini warsztaty chemii (lekcja otwarta). Głównym celem, było pokazanie dzieciom, jakie są możliwości sprawdzenia przez policję, czy kierowcy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzieci miały okazję obejrzeć reakcję, jaka zachodzi w klasycznych alkomatach, samodzielnie przeprowadzając różne eksperymenty.