Marta Ekspertem Ortografii

2016-12-30

Uczennica klasy szóstej, Marta Markiewicz, zdobyła dyplom Eksperta Ortografii w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Marta zajęła 11. miejsce na 2809 uczestników z całej Polski. Gratulujemy!

NAGRODA DLA KACPRA W KONKURSIE "MOJE SPOTKANIE Z MUZEUM"

2016-12-20

20 grudnia 2016r. w Muzeum Okręgowym w Koninie odbyła się uroczystość wręczenie nagród laureatom jubileuszowej X edycji konkursu plastycznego Moje spotkanie z muzeum.  Wśród nagrodzonych, nie po raz pierwszy!, znalazł się Kacper Kowalczyk (kl. V) Zwycięska praca nosi tytuł „Wystawa wojskowa – Dzień NATO”

Gratulujemy wygranej i talentu!

KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

2016-12-20

Od wtorku 13 grudnia trwa, zorganizowany przez bibliotekę szkolną w ramach promocji czytelnictwa, Kiermasz Książek. Cieszy się on dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mogą kupić interesujące i pięknie wydane książki w przystępnych cenach. Wiele osób wykorzystuje okazję, aby zaopatrzyć się w świąteczne prezenty.

Zapraszamy, kiermasz trwa do środy 21 grudnia!

AMUL wylądował

2016-12-20

16 grudnia naszą szkołę odwiedził AMUL – Aktywny Mały Uniwersytet Latający. Studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki oraz pracownicy Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej przygotowali bezpłatne zajęcia dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję doświadczyć innych
niż na co dzień form edukacji, dostosowanych  do ich wieku i potrzeb. Podczas warsztatów naukowych i psychologicznych ( Zima chemika, Makaron, Szyfrowanie, Integracja, Asertywność i Komunikacja) wykonywali eksperymenty, szukali rozwiązań sytuacji trudnych, brali udział w grach i zabawach integracyjnych mających wpłynąć na polepszenie komunikacji i wzajemnego zrozumienia, zdobywali wiedzę w niespotykany zazwyczaj sposób.
W trakcie warsztatów z uczniami odbyło się także spotkanie zainteresowanych rodziców i nauczycieli z prof. Anną Brzezińską.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MUZEUM OKRĘGOWYM

2016-12-19

15 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I pod opieką p. G. Leśniak , p. I Raweckiej uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych w Muzeum Okręgowym w Koninie. Robili światy z opłatka - bombki i aniołki z kolorowych opłatków. Obejrzeli prezentację multimedialną na temat dawnych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oraz ozdoby choinkowe, które ludzie wykonywali sami z różnorodnych materiałów.