2018-10-18

Dnia 12 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki, życzenia, kwiaty i słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, a także nagrody Dyrektora szkoły.

Europejski Dzień Języków

2018-10-02

Europejski Dzień Języków obcych w Szkole Podstawowej nr 10

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2018-10-01

Z okazji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole pojawiły się patrole Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Każdy- uczeń i nauczyciel- miał możliwość sprawdzenia swoich wiadomości w zakresie mnożenia. Nagrodą za poprawne odpowiedzi była tabliczka czekoladki. Dodatkowo na lekcji matematyki uczniowie rywalizowali ze sobą w szybkości odpowiedzi z tabliczki mnożenia. Za rok również sprawdzimy swoje wiadomości.

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

2018-10-01

W dniu 28 września w murach Muzeum Okręgowego w Koninie odbyło

się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Międzynarodowy Dzień Kropki

2018-09-27

W dniu 18.09.2018 w naszej szkole obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki". Uczniowie i nauczyciele na jeden dzień byli "zakropkowani". Ponieważ Święto Kropki jest Świętem Kreatywności nasi uczniowie poszukiwali w sobie talentów i zapisywali je oczywiście na kolorowych kropkach, z których następnie stworzyli niezwykle pomysłowe plakaty. Chętni poszukiwali kropek ukrytych na szkolnych korytarzach, a z zapisanych na nich słów układali hasła motywujące. Pamiętając o 100 leciu odzyskania niepodległości Polski uczniowie z kl. VII z kropek ułożyli na boisku szkolnym napis "NIEPODLEGŁA". Były również gry i zabawy związane z kropką (Twister, Pchełki). Zabawa kropkami wywołała wiele radości więc powtórzymy ją za rok.