KARNAWAŁOWA NOC W SZKOLE

2017-01-27

Noc z piątku na sobotę (20/21 stycznia)  uczniowie klas 4-6 spędzili w szkole. Była to już kolejna taka impreza zorganizowana przez p. Kotkowską, p. Rawecką i p. Sukienniczak, i jak zwykle, atrakcji było mnóstwo – uczniowie wyposażeni tylko w latarki, pojedynczo! wędrowali po całkiem ciemnym budynku szkoły (co tam się działo!), by wykonać przeróżne, przedziwne zadania i zdobyć nagrody, rywalizowali w konkursach (m.in. sportowych czy na najlepszy strój karnawałowy), sprawdzali się w zabawach zręcznościowych i grach planszowych, no i oczywiście – jak przystało na karnawał – bawili się na dyskotece, podczas której wybrano najlepszych tancerzy. Była też pizza i mnóstwo łakoci ( w końcu raz do roku można zjeść coś mniej zdrowego;) ). Około 2 w nocy wszyscy zajęli swoje miejsca na materacach, jednak – jak się okazało - wcale nie po to by spać;)  Śmiechom i pogaduchom nie było końca, dlatego pobudka o 7 rano była trudnym doświadczeniem… ;) Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że nie żałują ani jednej nieprzespanej minuty! J

OPOWIEŚĆ NIE TYLKO WIGILIJNA

2017-01-24

23.01.2017 r. uczniowie klasy I pod opieką p. I. Raweckiej obejrzeli w CKiS OSKARD w Koninie widowisko teatralno - muzyczne pt: "Opowieść nie tylko wigilijna" inspirowane "Opowieścią wigilijną" Ch.Dickensa. Scenariusz i reżyseria są dziełem Jarosława Sparażyńskiego, muzykę skomponował Michał Jankowski (nasz były uczeń), teksty piosenek napisał Mariusz Urbaniak. Uczniowie mogli podziwiać kunszt aktorski i wokalny młodych aktorów z MDK w Koninie, w tym Natalii Wolskiej (naszej byłej uczennicy). Brawo Natalia!

Historia działa się we współczesnym świecie. Była tam postać negatywna i duchy, które w noc wigilijną doprowadziły głównego bohatera do metamorfozy. Początkowo bohaterka opowieści była osobą samotną (rodzice nie mieli dla niej czasu), to sprawiło, że była niemiła i zła dla innych.Przedstawiono sytuacje zdarzające się w przestrzeni wirtualnej: hejtowanie, podszywanie się pod kogoś. Na szczęście, wszystko dobrze się skończyło!

NIECH ŻYJE BAL!

2017-01-19

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 18 stycznia 2017r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum. Sala udekorowana była kolorowymi balonami i serpentynami. Największe wrażenie jednak robili uczestnicy balu, zachwycając swoim wyglądem: w karnawałowych kostiumach i kreacjach, w zabawnych fryzurach i makijażu . W doskonałych nastrojach bawiły się wróżki, księżniczki, kowboje, rycerze, piraci, a nawet Kubuś Puchatek , kotki i inne zwierzaczki. Nie trzeba było nikogo zachęcać do tańca, a przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, tj. „Taniec na gazecie", "Wystrzałowe balony", "Tylko dla odważnych" przygotowane przez opiekunów S U p. I Rawecką i p. A. Łopatę. Pani E. Wojciechowska przygotowała pokaz i naukę tańca szkockiego. Wszyscy tańczyli, skakali, wygłupiali się - istne szaleństwo. Ada z Matyldą uczyły tańców dyskotekowych. W chwilach odpoczynku można było skosztować różnych smakołyków w szkolnej kawiarence, którą zorganizowała Rada Rodziców p. Lidia i Jarosław Wolscy. BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY, że mamy TAKICH RODZICÓW!!!

Piątoklasiści budowali zamki!

2017-01-18

W dniu 18.01.2017r. uczniowie klasy V pod opieką P. Dyrektora uczestniczyli w zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Koninie warsztatach zatytułowanych „ZOSTAŃ ARCHITEKTEM BISKUPA ŁASKARZYCA”. Na wstępie p. Małgorzata Gorczyca wygłosiła kilkuminutowy wykład na temat zamków, a następnie uczniowie w grupach budowali własne zameczki. Hasło „Nauka poprzez zabawę” sprawdziło się po raz kolejny!

2017-01-18

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum 21.12.16 r. wspólnie wystawili jasełka uświetnione śpiewem kolęd i pastorałek. Młode talenty zostały przygotowane przez p. Sukiennicza i p. Świniarską. Po części artystycznej zaproszeni goście i społeczność zespołu szkół mogła wesprzeć finansowo szkołę biorąc udział w kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych. Następnie wszyscy zostali zaproszenia słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.