WITAJ WIOSNO!

2017-03-23

21 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koninie pożegnali Zimę, paląc Marzannę przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Koninie. Następnie z kolorowymi plakatami i wiosennymi kwiatami udali się w kolorowym korowodzie po osiedlu w poszukiwaniu Wiosny. Dzień w szkole zakończyli uczestnicząc w zawodach sportowych. Nagrody dla wszystkich uczniów przygotował Samorząd Uczniowski.

ZABAWA WALENTYNKOWA

2017-03-20

14 lutego 2017 r. odbyła się zabawa z okazji Walentynek. Uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum bawili się w rytm dyskotekowej muzyki. Uczestniczyli też w różnych konkursach, w których musieli wykazać się refleksem, sprawnością, szybkością. Konkurs na walentynkowe przebranie wygrały dziewczyny: Julia i Marta. Wszyscy otrzymali słodkie upominki. W szkolnej kawiarence obsługiwali wszystkich przedstawiciele Rady Rodziców: niezawodni P. Lidia i Jarosław Wolscy Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy tańczyli zoombę pod kierunkiem gimnazjalistek Ady i Matyldy.

NIEZWYKŁE SPOTKANIE

2017-03-20

13 marca 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. I. Raweckiej uczestniczyli w VI Szkolnym Kongresie Kultury Słowa w Zespole Szkól Górniczo-Energetycznych w Koninie. Gościem specjalnym był p. Andrzej Seweryn, znany aktor, reżyser i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie, który przygotował specjalną lekcję dla uczniów. Podczas kongresu swój wykład wygłosił kulturoznawca p. Marcin Olejniczak.. Obejrzeliśmy film, w którym przedstawiono wpadki językowe polityków oraz błędy popełniane przez uczniów w wypracowaniach. Wysłuchaliśmy debaty z udziałem zaproszonych gości: p. K. Kubackiej - Seweryn, p. B. Udzik, p. E. Lasockiej, p. A. Moś, p. K. Pacześnej. Wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu z udziałem uczniów tej szkoły i nauczycielki p. Kamili Pacześnej.

PAMIETAMY O CZWORONOGACH!

2017-03-20

10 marca 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas IV – VI zawieźli karmę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Odwiedzili też psy i koty w swoich boksach. Była to kolejna  wizyta i nie ostatnia dla tych którzy są wrażliwi na los tych zwierząt.

Nietypowa lekcja historii

2017-03-15

14 marca uczniowie klas czwartych wzięli udział w nietypowej lekcji historii: Powstanie Styczniowe 1863 - Historia Konina, prowadzonej przez pracowników Muzeum Okręgowego w Koninie. Najpierw na cmentarzu parafialnym w Gosławicach, przy Grobie Powstańców Styczniowych, p. Janusz Gulczyński opowiedział dzieciom o Powstaniu na terenie Konina i okolic. Następnie, już na terenie muzeum, p. Krzysztof Gorczyca przeprowadził zajęcia edukacyjne ilustrowane prezentacją, a na zakończenie uczniowie obejrzeli ekspozycję prezentującą dzieje naszego miasta od X-XII w. Zwieńczeniem kilkugodzinnych zajęć było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.