PAMIETAMY O CZWORONOGACH!

2017-03-20

10 marca 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas IV – VI zawieźli karmę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Odwiedzili też psy i koty w swoich boksach. Była to kolejna  wizyta i nie ostatnia dla tych którzy są wrażliwi na los tych zwierząt.

Nietypowa lekcja historii

2017-03-15

14 marca uczniowie klas czwartych wzięli udział w nietypowej lekcji historii: Powstanie Styczniowe 1863 - Historia Konina, prowadzonej przez pracowników Muzeum Okręgowego w Koninie. Najpierw na cmentarzu parafialnym w Gosławicach, przy Grobie Powstańców Styczniowych, p. Janusz Gulczyński opowiedział dzieciom o Powstaniu na terenie Konina i okolic. Następnie, już na terenie muzeum, p. Krzysztof Gorczyca przeprowadził zajęcia edukacyjne ilustrowane prezentacją, a na zakończenie uczniowie obejrzeli ekspozycję prezentującą dzieje naszego miasta od X-XII w. Zwieńczeniem kilkugodzinnych zajęć było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Spotkanie z psim psychologiem

2017-03-02

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili szczególni goście. Pani Marzena Giantios -psi psycholog, prowadziła warsztaty z dziećmi z klas I-III na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia ze strony psów. W przystępny sposób opowiedziała o "psim języku", który często jest źle odczytywany przez ludzi i prowadzi do groźnych sytuacji. Jako prezes konińskiego schroniska dla zwierząt zachęcała również  dzieci do adopcji psów i kotów.

Mini Warsztaty z ROBOTYKI w ZS1 - SP10

2017-02-23

Dnia 23.01.2017r. -  korzystając z gościnności Pana Dyrektora Karola Fritza - nauczyciel Informatyki oraz świetlicy - Krzysztof Wolski wraz z nauczycielem Informatyki oraz przedmiotów geodezyjnych - Aleksandrą Gielniak z ZSBiKZ Konin, przeprowadzili Mini Warsztaty z Robotyki dla uczniów klas 4, 5 oraz 6 SP nr10.

Kontynuujemy współpracę z Polską Akcją Humanitarną

2017-02-21

W bieżącym roku szkolnym w ramach Kampanii Niosę Pomoc włączyliśmy się do Akcji Edukacja, dotyczącej dostępu do edukacji na poziomie podstawowym.