Ślubowanie pierwszaków

2021-10-13

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi  Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania rycerz oraz pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków:)

Ćwiczenia z alarmu przeciwpożarowego

2021-10-13

Ćwiczenia z alarmu przeciwpożarowego w naszej szkole

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2021-10-12

W czwartek 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W klasach 4-7 odbył się konkurs znajomości tabliczki mnożenia i tak wyłoniliśmy Mistrzów w tej dziedzinie, a zostali nimi:
klasa 4: Borys Andrzejczak, Zuzanna Sawicka, Patryk Stępniak,
klasa 5: Sebastian Białecki, Marcel Łukasiewicz,
klasa 6: Gracjan Melerowicz,
klasa 7: Anna Brzoska, Katarzyna Król,  Natalia Szymczak.
GRATULUJEMY :)
Najlepiej uczymy się przez zabawę i tak właśnie uczniowie przygotowując plakaty, rozwijali kreatywność, uczyli się współpracy w zespole.
A Matematyczne Bingo okazało się świetną rozrywką, która sprytnie utrwalała tabliczkę mnożenia :)

Europejski Dzień Języków

2021-10-12

Przez ostatni tydzień obchodziliśmy 20-lecie Europejskiego Dnia Języków. Organizowaliśmy quizy, konkursy, poznawaliśmy kulturę i tradycje krajów europejskich. Uczniowie tworzyli filmy, wykonywali piękne plakaty i flagi europejskie.  Z okazji tego święta zachęcamy do nauki języków obcych:)

Wycieczka do kina

2021-10-05

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w projekcie NHEF, gdzie oprócz projekcji ciekawych i różnorodnych tematycznie filmów odbywają się prelekcje związane z zawartymi w nich wartościami. Dzieci poznają różne gatunki filmów. Dyskusja na temat wydarzeń w filmach uczy tolerancji i wrażliwości. Spotkania uczą również kultury i właściwego zachowania podczas seansów i w trakcie rozmów z prowadzącym. W dniu dzisiejszym dzieci obejrzały film pt:"Świat Dromy” wzruszającą opowieść o losach dziewczynki, która opiekowała się chorą babcią. Film bardzo mocno poruszył oraz trafił do serc młodych odbiorców wywołał wzruszenie oraz refleksję.