Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


Sadzenie drzewka z projektu Drzewo Franciszka

2019-10-09

   Po prawie półrocznej, niezwykle kreatywnej pracy mamy wreszcie finał! Ostatnim zadaniem w ramach projektu Drzewo Franciszka było posadzenie, dostarczonego przez organizatorów konkursu, drzewka. I oto jest - klon jesionolistny. Teraz wszyscy trzymajmy kciuki, by było mu u nas dobrze. Jeśli się przyjmie, będzie kiedyś niesamowitą pamiątkąPo prawie półrocznej, niezwykle kreatywnej pracy mamy wreszcie finał! Ostatnim zadaniem w ramach projektu Drzewo Franciszka było posadzenie, dostarczonego przez organizatorów konkursu, drzewka. I oto jest - klon jesionolistny. Teraz wszyscy trzymajmy kciuki, by było mu u nas dobrze. Jeśli się przyjmie, będzie kiedyś niesamowitą pamiątką.


Festiwal Zawodów

2019-10-08

   Czas płynie nieubłaganie i już niedługo ósmoklasiści będą musieli wybrać sobie nowe szkoły. By im to ułatwić, wzięliśmy udział w Konińskim Festiwalu Zawodów oraz w Nocy Zawodowców, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z ofertą konińskich szkół ponadpodstawowych, a nawet sprawdzić swoje predyspozycje do niektórych zawodów.


Dzień Kropki

2019-10-06

       W poniedziałek, 16 września obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. W szkole pojawiło się mnóstwo kolorowych kropek, powstało kropkowe drzewo, na przerwach uczniowie mogli grać w kropkowe gry, a na lekcjach rozwiązywali kropkowe zadania rozwijające kreatywność. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.


Europejski Dzień Języków 2019

2019-10-03

 

 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków.
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się liczne wydarzenia i konkursy, mające na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej. 
 


Umowa partnerska z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie

2019-10-03

Szkoła podpisała umowę partnerską z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 1011383

projektowanie stron www