Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie


KARTKA Z KALENDARZA

Opiekujemy się pomnikiem przyrody

2019-06-08

Dziewczynki od Św. Franciszka zaopiekowały się pomnikiem przyrody - rosnącym niedaleko szkoły dębem Dziadek. Brawo Ania, Natalia, Zosia! 


Praktyczna lekcja biologii

2019-05-28

    Na lekcji biologii w klasie 7 gościliśmy p. Monikę Majdę, pielęgniarkę neonatologiczną, która opowiedziała nam o swojej niezwykłej pracy. Dzieląc się doświadczeniami, p.Monika przekazała uczniom mnóstwo informacji związanych z rozwojem zarodkowym i płodowym oraz potrzebami i zasadami opieki nad noworodkiem, uzupełniając w ten sposób wiadomości zdobyte przez nich na lekcjach biologii. Pani Moniko, jeszcze raz dziękujemy! Super, że mamy takich życzliwych Rodziców!


Happening przeciw mowie nienawiści

2019-05-25

    STOP hejterom, mowie nienawiści i cyberprzestępczości - to hasło happeningu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie, w którym wzięli udział także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.


Telekonferencja z pielęgniarką i lekarzem

2019-05-24

 Drużyna "Drzewa Franciszka" ciągle nabiera rozpędu. Tym razem dziewczynki przeprowadziły telekonferencję z udziałem p. Kingi Sukienniczak - pielęgniarki i p. Tomasza Sukienniczaka - lekarza, którzy opowiadali o wpływie ekologicznych i nieekologicznych zachowań na zdrowie człowieka.


Spotkanie z p. Joanną Sukienniczak, architektem

2019-05-10

    W ramach projektu "Drzewo Franciszka" naszym gościem była p. Joanna Sukienniczak, architekt. Pani Joanna opowiadała o ekologicznych aspektach budownictwa i nowoczesnej architektury, m.in. uświadamiając nam, jak duży wpływ na stan środowiska mają nasze decyzje odnośnie budowy czy organizacji domów.


Wszelkie prawa zastrzeżone SP 10 KONIN© 2014  CMS Odwiedzin: 979338

projektowanie stron www