LOGOPEDA – mgr Bożena Pospiech

W naszej szkole w terapii logopedycznej mogą uczestniczyć nie tylko dzieci z klas I-III, ale również starsi uczniowie, którzy powinni i chcą doskonalić prawidłową wymowę.
Zajęcia odbywają się w formie zabawy ( maksymalnie w czteroosobowych grupach – zgodnie z rozporządzeniem MEN). Dzieci korzystają z bogatej bazy dydaktycznej, w tym z programów multimedialnych.

Terapia logopedyczna obejmuje:
- uzyskanie prawidłowej artykulacji głosek
- rozwijanie słownictwa biernego i czynnego
- doskonalenie koncentracji
- doskonalenie orientacji przestrzennej
- ćwiczenia dla dzieci z problemami w czytaniu i pisaniu o podłożu dyslektycznym
- wykorzystanie elementów programu „Ortograffiti”
- pracę metodą ANTARES ( czytanie ze zrozumieniem, układanie wyrazów z sylab, skreślanie zbędnych wyrazów itp.)

Zajęcia logopedyczne odbywają się bezpośrednio po zakończeniu obowiązkowych lekcji.

Linki

Biuletyn Informacji PublicznejUrząd Miejski w KoninieSzkoła WspółpracyMały MistrzĆwiczyć każdy możeOwoce w szkoleSzklanka MlekaOffice 365 dla instytucji edukacyjnych